Halkalı Merkez Mah. 1.Cihan Sokak No:14 Küçükçekmece / İstanbul
Pzt - Cuma : 08:30 - 17:30

Eczane Kroki Cetveli Rölöve Çizimi

ECZANE KROKİ ÇİZİMİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

Eczane kroki çizimi nedir ve nasıl hazırlanmalıdır? Eczane başvurusunda gerekli teknik çizim hangi aşamada gereklidir? Eczane açmak için gerekli belgeler ve kroki çizimi hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eczane Kroki Çizimi Nedir ve Hangi Aşamada Gereklidir?

Eczane kroki çizimi eczane açma işleminde veya nakil, devir gibi işlemlerde İl/İlçe Sağlık Müdürlüklerince, resmi kurumlar tarafından gerek duyulabilen bir belgedir. Eczane ruhsatı için gerekli belgeler arasında işletmenizi açacağınız mekanın durumunu tespit etmek için kroki planı oluşturulması gereklidir. Bu plan içerisinde ayrıca vaziyet planı da bulunması gerekir.

Eczane Kroki Çizimi Nasıl Yapılır?

Eczane rölövesi adıyla da bilinen kroki planı çizimi işletme olarak kullanacağız mekanın yeniden yapılandırılması aşamasında da gereklidir. Eczane rölöve planı konusunda uzman mimarlar tarafından gerçekleştirilir. Vaziyet, Kroki projesinin yapılması için öncelikle eczanenizin ölçümler sonucu dijital olarak çizilir tespit edilir ve kaydedilir. Böylece mekanın uzunluk ve genişlik gibi ölçüleri çizim haline getirilebilir.
Eczane rölöve çizimi sonrasında mekanın detaylarını daha net olarak ortaya koymak için resimlendirilmesi gerekir. Bunun için özel tasarlanmış kameralar kullanılarak fotoğraf alma işlemi yapılır. Bu sayede çizimde bulunan ölçülerle fotoğraflar uyumlu olarak mekanınızın detaylarını ortaya koymuş olur. Görevli memur ruhsat onayını incelerken bu detaylara dikkat edecektir.

Eczane röleve çizimi ve fotoğraflarla birleştirilmesi işlemlerinden sonra teknik detaylar belgenize eklenir. Mekanın teknik özellikleri ve malzemeleri bu belge üzerinde yer almalıdır. Bunun yanında ölçüm ve fotoğraf işlemlerinde kullanılan araçların özellikleri de kroki planınıza kaydedilir.

Eczane İçi Çizimi Neden Önemlidir?

Eczane gibi sağlık hizmeti veren işletmelerde kullanılan yapının kurallara uyması bakımından belirli özelliklere sahip olması gerekir. Bu sebeple eczane ruhsatı için gerekli belgeler arasında resmi kurumlar tarafından uygunluğu gösteren bir belge talep edilir.

Eczane içi çizimi mekanın uygunluğunu detaylı ve teknik olarak ortaya koyduğu için başvuru belgeleri arasında son derece önemli bir gösterge olarak kabul edilir. Resmi prosedürlere uygun olacak bir özenle hazırlanması gerekilen kroki çizimleri deneyimli mimarlarımız tarafından gerçekleştirilir ve 24 saat içinde siz değerli eczacılarımıza teslim edilir.

Kroki, röleve, proje, çizim vb. hizmetimizden yararlanmak için telefon numaralarımız 0 536 616 42 14 ve 0 212 470 86 70

Eczane Vaziyet Çizim Planı Nedir?

Eczane vaziyet planı ihtiyaç duyulduğu takdirde kuruluşumuz bünyesindeki deneyimli mimarlarımız tarafından hazırlanan çizim planlarından biridir. Vaziyet planı eczane dışında başka yapılar için de temin edilmektedir.

Vaziyet planı kapsamlı bir çalışmadır. Detaylandırılması istenen yapının hangi caddede olduğundan daire sayısına, kuş bakışı ölçeklendirilmesinden kesit görüntüsüne kadar pek çok detay bu çalışma içinde yer alır.

İşletme veya bina için vaziyet planı 1/200’den 1/2000’e kadar farklı ölçeklerde ve çoğunlukla kuş bakışı olarak detaylandırılmış bir şekilde hazırlanır. Yapılarda vaziyet planı içerisinde elektrik ve su bağlantı noktaları yer alabilir.

Eczane Röleve Çizimi Dışında Eczane Açma Şartları Nedir?

Rölöve belgesinin hazırlanması dışında eczane açmak için belirlenmiş mekanın istenen özellikleri taşıması gerekir. Laboratuvar alanları eczanenin müşterileriyle etkileşimde olduğu alanlardan ayrılmalıdır. Eczane içi gerekli havalandırma özelliklerini taşımalı ve rutubetsiz olmalıdır.

İşletme olarak tercih edilecek yerler 35 metrekareden aşağı olmamalıdır. Bu alanın ölçümüne tuvalet veya lavabolar da dahil edilir. Eczane açmaya uygun yerler belediye tarafından dükkan yapımına uygun olarak belgelendirilmelidir.
Eczane ruhsatı için belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Sağlık Bakanlığı onaylı diploma, kimlik aslı ve fotokopisi, geçmiş faaliyetlerinizi gösteren özgeçmiş, odanızdan alacağınız uygunluk belgesi, fotoğraf ve adli durum raporu gibi size gerekli olacak evrakların detaylarınızı bağlı bulunduğunuz odanızdan öğrenebilirsiniz.

Eczane Kroki Çizimi Nereden Alınır?

Eczane kroki çizimi alanında deneyimli mimarlarla çalışan deneyimli kuruluşlardan temin edilmelidir. Kuruluşumuz günümüze kadar onlarca eczane için rölöve belgesi hazırlamıştır. Teknik ekibimiz ve mimarlarımız çizim planınızı hızlı bir şekilde hazırlar ve 24 saat içinde size teslim eder.

Insurance Quote

[contact-form-7 id="1142" title="Get a Quote" html_class="sc_form_quote"]


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/krokiciz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420