Halkalı Merkez Mah. 1.Cihan Sokak No:14 Küçükçekmece / İstanbul
Pzt - Cuma : 08:30 - 17:30

Eczane Ruhsatı Nasıl Alınır?

Eczane Ruhsatı Nasıl Alınır?

Eczane ruhsatı nasıl alınır ve eczane açacaklar için dikkat edilmesi gerekilen önemli noktalar nelerdir? Eczane açmak için şartlar hangileridir?  Yeni eczane açma şartları veya devir, nakil, eczane krokisi gibi merak edilen konular hakkındaki tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Eczane Ruhsatı Nasıl Alınır?

Eczane ruhsatı açtığınız işletmede faaliyet gösterdiğinizi belirtmek ve hak sahibi olduğunuzu tespit için gerekli belgedir. Eczane açma şartları yerine getirildiği ve istenen evraklar hazırlanıp teslim edildiğinde eczane faaliyetinizi yürütmeye başlayabilirsiniz.

Eczane Ruhsatı İçin Nereye Başvurulur?

Eczane açacaklar işletmenin açılacağı yerin ilçe veya il sağlık müdürlüklerine başvuru yapmalıdır. Dilekçe ile başvurduğunuz kurumlara ayrıca eczanenizi taşımak veya başka bir şahsa devretmek için de başvurabilirsiniz. Eczane için gerekli belgeler eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra ilgili kurumlara dilekçe yoluyla başvurulmalıdır.

Eczane Ruhsatı Rölövesi veya Eczane Krokisi Nedir?

Eczane ruhsatı için rölöve kavramı işletmesini üstlendiğiniz eczanenin çizimini gösteren belge anlamına gelmektedir. Eczane krokisi ruhsat başvurunuzda sizden istenen bir evraktır. Söz konusu çizim bir mimarlar tarafından yapılır. Eczane krokisi hazırlandıktan sonra yine mimarlar tarafından incelenip onaylanır.

Eczane rölövesi kurallara uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Eczane krokisi almak için kuruluşumuzun deneyimli mimarlarından bilgi alabilirsiniz. Eczacılara ayrıcalıklı bir hizmet sunduğumuz uzman kuruluşumuz ve deneyimli mimarlarımız günümüze kadar onlarca eczane için çizim belgesi hazırlamıştır.

Eczane krokisi almak için başvuran değerli eczacılarımızın çizim projeleri genellikle aynı gün içinde hazırlanır ve teslim edilir. Çalışmamızda hassas ölçüm cihazları kullanılır. Böylece rölöve hazırlama işleminiz kısa sürede sağlıklı sonuca ulaşır.

Eczane ölçü krokisi alma konusunda aklınıza takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz. Yeni eczane açmak için yapılması gerekenler arasında önem verilmesi gerekilen ve istenen şartlara uygun hazırlanmış olan eczane rölöve planı belgesi için tecrübelerimizden yararlanabilirsiniz.

Kroki, röleve, proje, çizim vb. hizmetimizden yararlanmak için telefon numaralarımız 0 536 616 42 14 ve 0 212 470 86 70

Eczane Ruhsatı Almak İçin Eczane Açma Şartları Nelerdir?

Eczane olarak faaliyet gösterecek mekanın en az 35 metrekare olması gerekir. Buna tuvalet/banyo alanları, mevcutsa merdiven veya asma katlar, merdiven altı bölümleri dahildir. Kolonlar ve depo için ayrılan yerler bu hesaplamaya dahil değildir. Kullanılabilir alan (laboratuvar bölümü ayrılmış olarak) 20 metre kare ve yüksekliği en az 2,4 metre olmalıdır.

Eczane Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eczane krokisi/ eczane rölövesi, kimlik belgesi fotokopisi, Özgeçmiş (mesleğinizdeki faaliyetlerinizi kapsayan), Sağlık Bakanlığından onaylı eczacılık diploması ve dilekçe.

İşyeri Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İşyeri ruhsatı almak için gerek duyulduğu takdirde bir ustalık belgeniz, yangın söndürme tüplerinizin fatura fotokopisi, vergi levhanızın aslı ve fotokopisi, iskan gösteren belgeniz, kimlik belgenizin aslı ve fotokopisi, tapunuzun fotokopisi (kira kontratınızın fotokopisi ve aslı) ve bağlı olduğunuz odaya kaydınızı gösteren belgenin fotokopisi.

SSS Sıkça Sorulan Sorular

Rölöve Nedir veya Çalışma Rölövesi Nedir?

Mimarlar tarafından hazırlanıp onaylanan kroki çizim planı belgesidir. Eczane rölövesi veya çalışma rölövesi olarak farklı sektörlerde isimlendirilebilir. Çizimdeki amaç yapının ne durumda olduğunu tespit etmek ve bunu teknolojik araçlarla kayıt altına almaktır.

Rölöve Nasıl Yapılır?

Teknik ölçümleme kurallarına uygun olarak kroki veya çizim oluşturma işlemidir. Rölöve yapmak için bu işlem için uygun tasarlanmış kameralar veya lazer sistemleri gibi araçlar kullanılabilir.

Eczane İçin Rölöve Nereden Alınır?

Eczane kroki planı almak için konusunda deneyimli kuruluşlardan yardım alınmalıdır. Rölöveler ruhsat işleminde mutlaka bulunması gereken bir evraktır. Açılış aşamasında vakit kaybetmemek için belgenin hızla hazırlanarak siz değerli eczacılarımıza teslim edilmesi gerekir. Kuruluşumuz bünyesindeki deneyimli mimarlarla aynı gün içinde ölçüm işleminizi tamamlayarak belgenizi onaylar ve sizlere teslim eder.

Insurance Quote

[contact-form-7 id="1142" title="Get a Quote" html_class="sc_form_quote"]


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/krokiciz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420