Halkalı Merkez Mah. 1.Cihan Sokak No:14 Küçükçekmece / İstanbul
Pzt - Cuma : 08:30 - 17:30

Fabrika Rölöve Kroki Çizimi

Fabrika Kroki Çizimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Fabrika kroki çizimi nedir ve yapılardaki kullanım alanları hangileridir? Bu yazımızda fabrika krokisi, fabrika proje çizimi, fabrika içi çizimi ve fabrika rölövesi gibi uzmanlık isteyen alanlarda dikkat edilmesi gerekenleri ele alacağız.

Fabrika Krokisi Çizimi Nasıl Yapılır?

Fabrika kroki çizimi alanında uzman mimar ve mühendisler tarafından hazırlanan bir çizim örneğidir. Fabrika inşaatından restorasyonuna kadar pek çok farklı ihtiyaca göre kroki çalışması yapılabilir. Fabrika dışındaki diğer yapı tiplerinde olduğu gibi fabrika krokisi ölçek gibi detaylara yer verilmeyen bir çalışma türüdür.

Yenilenmek istenen fabrika alanlarında mimari açıdan verileri ele almadan önce basit bir kroki çalışması yapılabilir. Fabrikadaki değişiklik ve düzenlenmeler proje aşamasından önce taslak haline getirilerek üzerinde çalışılabilir.

Yeni yapılacak fabrikalar içinse proje detaylarını şekillendirme bakımından yapının ve çevresinin krokisi çıkarılabilir. Binanın çevresindeki tesis veya yeşil alanlar gibi detaylar krokiye eklenebilir.

Fabrika kroki çizimi acil durumlar ve yangın gibi afetler için de kullanılır. Fabrika acil durum krokileri üzerinde hassasiyetle durulması gerekilen bir çalışmadır.             Can ve mal güvenliğinin sağlanmasında görsel olarak doğru hazırlanmış krokiler kullanılır. Bundan dolayı uzman bir kuruluş tarafından hazırlanması gerekir.

Fabrika yangın krokisi ve acil durum tabelaları yangın merdivenleri, tahliye kapıları, toplanma yerleri, yangın tüplerinin yerleri ve ilk yardım araçları gibi önemli noktaların yapı içindeki yerini göstermelidir. Fabrika afet krokileri teknik ekibimiz tarafından önce kağıt üzerinde hazırlanır ve dijital ortamda yazılımlarla düzenlenerek proje sahiplerine kısa sürede teslim edilir.

Fabrika İçi Çizimi Nerede Yaptırılır?

Fabrika içi çizimi mühendislerimiz ve mimarlarımız tarafından yapılır. Çizimin her aşamasında müşteri görüşlerine göre proje geliştirilerek modern bir yapıya kavuşur. Yapıdaki güvenlik sorunları, estetik yapısı ve iç mimarisi göz önüne alınarak güncel çözümler üretilir. Fabrika yenileme ihtiyaçlarınız için de bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan öneri alabilirsiniz.

Fabrika Krokisi ve Fabrika Proje Çizimi Hizmetimiz

Fabrika krokisi daha detaylı olarak proje halinde hazırlanmadır. İşletmelerde ruhsat almak için kroki çizimi ve sonrasında detaylı projenin oluşturulması gerekir.

Fabrika projesi çizim çalışmalarımız alanında deneyimli mühendislerimiz ve yüksek mimarlarımızca gerçekleştirilir. Ruhsat alma sürecinin daha hızlı gerçekleşmesi için mimarlık hizmetini güvenilir kuruluşlardan alınması yerinde olacaktır.

Fabrika mimari projesi havalandırma sisteminden doğalgaz hatlarına, tahliye merdivenlerinden aydınlatmaya kadar tüm detayları içermelidir. Hizmetimizle ilgili detayları ve fabrika proje çizim örnekleri için mimarlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Fabrika Rölöve Hizmetimiz

Fabrika rölöve çizimi en çok tercih edilen hizmetlerimizden biridir. Yenileme ve ruhsat aşamalarında resmi kurumlar tarafından fabrika için rölöve belgesi talep edilmektedir.

Fabrika röleve çizimi mimar ve mühendislerimiz tarafından yapılır ve onaylanır. Fabrika için belirlenmiş yapının tüm özellikleri röleve ile kağıda geçirilir, fotoğraflanır ve dijital ortama aktarılır.

Fabrika kroki çizimi ve rölöve çalışmaları aynı gün içinde tamamlanarak değerli eczacılarımıza 24 saat içinde teslim edilmektedir.

Vaziyet Plan Çizimi Hizmetimiz

Vaziyet plan çizimi yapı projesi aşamasında gerekli tüm detayları içermesi gereken bir uygulamadır. Mühendislerimiz ve mimarlarımızca hazırlanmaktadır. Genellikle yapıların üstten görünümü ve bulunduğu konum vaziyet planı içinde yer alır.

Çizim hazırlanırken projenin kesitleri ve elektrik, su bağlantıları gibi gerekli özellikler dikkate alınır. Vaziyet planı 1/100 ve 1/20000 arasında istenilen ölçeklerde hazırlanabilir.

Vaziyet planı fiyatı ve nasıl hazırlanacağı konularında merak ettiklerinizi mimar ve mühendislerimize sorabilirsiniz.

Fabrika kroki çizimleri ve projeleri için sektörde deneyimli kuruluşumuzla iş birliği yapabilirsiniz.

Insurance Quote

[contact-form-7 id="1142" title="Get a Quote" html_class="sc_form_quote"]


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/krokiciz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420