Halkalı Merkez Mah. 1.Cihan Sokak No:14 Küçükçekmece / İstanbul
Pzt - Cuma : 08:30 - 17:30

Hastane Rölöve Kroki Planı Çizimi

Hastane Kroki Çizimi Nedir? Nerede Kullanılır?

Hastane kroki çizimi nedir ve sağlık kuruluşlarımız için hangi amaçlarla kullanılır? Bu yazımızda hastane kroki çizimi hakkında detayları bulabilirsiniz. Bunun yanında diğer sağlık hizmet birimi olan Hastanelerde rövöle çizimi ve vaziyet planı hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için sıralıyoruz.

Hastane Kroki Çizimi Nedir?

Hastane kroki çizimi taleplere göre farklı amaçlarda kullanmak için deneyimli mimarlarımız tarafından hazırlanarak ilgili kuruluşlara teslim edilir. Hastane kat krokisi veya genel bina krokileri birçok yapıda olduğu gibi fazla detay içermeyen özellikte hazırlanır. Krokiler içerisinde ölçekler yer almaz.

Bir hastanenin yapımı veya restorasyonu için ön çalışma olarak krokilerden faydalanılabilir. Hastanenin kuş bakışı görünümü ve kesitleri kroki üzerinde projelendirme öncesinde fikir vermesi bakımından oldukça yararlıdır. Bulunduğu konum, yapının çevresindeki tesis ve varsa yeşil alanlar kroki üzerinde gösterilebilir.

Hastane kroki örnekleri kuruluşumuz tarafından kısa süre içinde hazırlanır ve proje sahiplerine gösterilir. Hazırlanan taslak kağıt üzerinden dijital ortama aktarılarak daha anlaşılır hale getirilebilmektedir. Böylece düzeltilmesi ve eklenmesi gerekilen detaylar ortaya çıkarılmış olacaktır.

Hastane Krokisi Acil Durum ve Yangınlar İçin Nasıl Hazırlanır?

Hastane acil durum krokileri üzerinde özenle çalışılması gerekilen bir konudur. Hem yasalar gereği hem de can güvenliğini koruma adına krokiler doğru grafiklerle, doğru renklendirmeyle hazırlanmalı ve anlaşılır bir yapıya sahip olmalıdır.

Hastane acil durum plan krokileri alarm yerlerini, toplanma bölgelerini, acil çıkışları, yangın merdivenlerini, yangın tüpleri ve ilk yardım malzemelerini detaylı bir şekilde gösterecek şekilde hazırlanır. Deprem, yangın veya patlama gibi durumlarda tahliye yerlerini ve ihtiyaç duyulan malzemelerin yerleri krokilerden kolaylıkla anlaşılmalıdır.

Hastane acil durum planı hazırlanması için teknik ekibimiz ve mimarlarımız önce taslak oluşturur. Veriler kaydedilir ve daha sonra dijital ortama aktarılır. İstenilen boyut ve sayıdaki krokiler iki veya üç boyutlu çizilerek kullanıma hazır hale getirilir. Mimar ve mühendislerimizin onayından sonra proje sahiplerine teslim edilir.

Hastane İçi Çizimi İçin Nereye Başvurulur?

Hastane içi çizimi onlarca sağlık kuruluşunda kroki ve proje tasarım alanında hizmet vermiş mimar ve mühendislerimizden temin edilebilmektedir.

Hastane Rölöve Çizimi Nasıl Yapılır?

Hastane rölöve çizimi yeni açılacak olan Hastanelerde ve gerekli görüldüğünde yenileme projelerinde hazırlanan bir belgedir. Yapının o anki halinin tespiti için detaylı ölçümler yapılır. İlk aşamada mimarlar Hastane için seçilen yapının özelliklerini not alarak taslak haline getirir. Belgenin doğru bir şekilde hazırlanması için çeşitli araçlar ve uygun teknolojiye sahip fotoğraf makineleri kullanılır.

Hastane rölövesi için gerekli bilgiler alınıp fotoğraflar çekilir. Sonrasında Hastane yapısının özellikleri, hangi malzemelerden yapıldığı gibi önemli detaylar çalışmaya dahil edilir. Hastane ruhsatı için kroki belgesi olarak bilinen rölöve ruhsat alınması sırasında ilgili kurumlar tarafından istenecektir. Bu nedenle profesyonel olarak hazırlanmalıdır.

Hastane Röleve Çizimi İçin Nereye Başvurulur?

Hastane röleve çizimi sahasında deneyimli mimarlar ve mühendisler tarafından hazırlanmalıdır. Röleve belgesi için gerekli teknik altyapıya sahip teknik ekibimiz belgenizi hazırladıktan sonra yine mimar ve mühendislerimiz tarafından onay verilmelidir. Kuruluşumuz tüm imkanlarıyla röleve çalışmanızı tamamlar ve 24 saat içinde siz değerli eczacılarımıza teslim eder.

Vaziyet Plan Çizimi Nereden Alınır?

Vaziyet plan çizimi ihtiyacınızda kuruluşumuzdan destek alabilirsiniz. Bir yapının tüm detaylarıyla ortaya konduğu vaziyet çizimi teknik alt yapımız ve deneyimli mimarlarımız tarafından hızlı bir şekilde hazırlanarak sizlere teslim edilir.

Vaziyet planı ücreti ve teknik detayları ile ilgili merak duyduğunuz konularda bizden bilgi isteyebilirsiniz.

Hastane kroki çizimi, rölöve belgesi ve mekan iç çizimleri alanlarında deneyimli kadromuzla çalışarak projelerinizi kısa sürelerde tamamlayabilirsiniz.

Insurance Quote

[contact-form-7 id="1142" title="Get a Quote" html_class="sc_form_quote"]


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/krokiciz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420