Halkalı Merkez Mah. 1.Cihan Sokak No:14 Küçükçekmece / İstanbul
Pzt - Cuma : 08:30 - 17:30

Okul Eğitim Kurumları Rölöve Kroki Çizimi

Okul Kroki Çizimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Okul kroki çizimi nedir ve ne amaçla kullanılır? Binalar için kroki çiziminin önemi ve kullanım alanları nelerdir? Bu yazımızda okul kroki çiziminin ve bunun yanında, rölöve nedir ve vaziyet planı neden hazırlanır gibi önemli konuların detaylarını bulabilirsiniz.

Okul Kroki Çizimi Nedir?

Okul kroki çizimi tıpkı diğer kroki çalışmalarına olduğu gibi bir yapının fazla detay kullanılmasına gerek olmadan kağıt üzerine geçirilme işlemidir.  Krokiler genellikle kuş bakışı görüşüyle çizilir ve bir yapının konumunu göstermek için kullanılır.

Okul krokisi çizme inşa edilmesi düşünülen eğitim kurumunun proje haline getirilmesi açısından da oldukça yararlıdır. Mimarlarımız bir okul yapım projesini hayata geçirmeden önce istenilen estetik ve sağlamlık özelliklerini belirlemek adına krokilerden yararlanmaktadır.

Okul kroki örnekleri hayalinizdeki yapıyı gerçeğe dönüştürmeniz için deneyimli mimarlarımız tarafından hazırlanır ve sizlere sunulur. Böylece düzeltilmesi gerekilen noktalar, eklenmesi veya çıkarılması istenen mimari özellikler kağıt üzerinde belirlenmiş olur.

Ölçekli bir çizim tekniği olmasa da kroki içerisinde daha sonra netleştirilecek olan detaylar yer alabilir. Okul bahçe krokisi veya okul çevre krokisi gibi çalışmalarla proje daha detaylı bir şekilde incelenebilir. Bunun için gerekirse kroki çizim programı kullanılır ve proje bir kabataslak çizimden çok daha gelişmiş bir hale getirilebilir.

Okul İçi Çizimi Hizmeti Nereden Alınır?

Okul içi çizimi ve projelendirilmesi konusunda kuruluşumuzdan destek alabilirsiniz. Eğitim kurumu iç çizimi alanında deneyimli mimar ve mühendislerimiz projenizi kısa sürede tamamlayarak beğeninize sunar. Okullarınızı modern çizgilerle tasarlamak veya yenilemek için bizden görüş alabilirsiniz.

Okul Rövele Çizimi Nedir?

Okul rövele çizimi hem bir okul açılışından önce hem de yenilenme çalışmalarında kullanılabilecek bir ölçüm metodudur. Gerekli evraklardan biri olan okul rövelesi çoğunlukla işletmeyi açmadan önce ruhsat alma aşamasında talep edilir. Ecza deposu gibi sağlık alanında hizmet verirken uygun bir mimariye sahip olması istenen yerler için de rövele istenmektedir.

Okul rövele planı, ölçümlerin yapılması ve onaylanması mimarlar tarafından yapılır. Hazırlanan evrak diğer belgelerle birlikte il ve ilçe kurumlarına sunulur.

Okulnin iç özellikleri özel fotoğraf makinesi veya kameralarla fotoğraflanır. Daha sonra profesyonel ölçüm araçlarıyla tüm detayları kayda geçirilir. Okulnin bilgileri ve ölçüm sırasında kullanılan cihazlar belgeye eklenir.

Okul Rölövesi Nereden Alınır?

Okul rölövesi alanında uzman mimarlık ve mühendislik kuruşlarından temin edilmelidir. Ruhsat ve açılış süreçlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesi için istenen belgenin hemen hazırlanması ve siz değerli eczacılarımıza sunulması önemlidir.

Kuruluşumuz okul rövöle hazırlama konusunda deneyimli bir kadrodan oluşur. Teknik ekibimiz ve mimarlarımız işletmenizin detaylı ölçümlerini kısa sürede tamamlar ve en geç 24 saat içinde gerekli belgeyi sizlere teslim eder.

Vaziyet Planı Çizimi Nedir?

Vaziyet planı çizimi yapıların kapsamlı olarak ölçümlenmesi ve detaylarıyla kağıda dökülmesi işlemidir. Belge hazırlanırken genellikle kuş bakışı inceleme ve kesitler kullanılır. Yapının bulunduğu yerin sokak veya cadde özellikleri, konumu ve elektrik su bağlantıları gibi detaylar bu çalışmanın içinde yer alır.

Vaziyet çizim planı 1/100 ila 1/20000 arasında olabilir. Vaziyet çizim örnekleri deneyimli mimar ve mühendislerimiz tarafından hazırlanarak proje sahiplerine kısa sürede sunulmaktadır. Yapının çevresinde bulunabilecek olan yeşil alanlar veya çeşitli birimler de belgeye dahil edilir.

Vaziyet planı çizim ücreti ve teknik detayları ile ilgili olarak kuruluşumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Okul kroki çizimi ve diğer hizmetlerimiz belirtilen sürelerde ve uygun bütçeyle hazırlanarak siz değerli müşterilerimize teslim edilmektedir.

Insurance Quote

[contact-form-7 id="1142" title="Get a Quote" html_class="sc_form_quote"]


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/krokiciz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427